O fin de semana pasado disputouse o Trofeo Deputación Categoría Nacional libre en Coruña, organizado polo clube patinaxe Ribeira no polideportivo de Sirves, e tamén en Pontevedra, no pavillón Álvaro Pino de Ponteareas, organizado polo clube patinaxe artística Tea.
Os resultados na Coruña foron:
Benxamín Feminino
1 MARTA FRAGA FUENTES C.P.A. MAXIA 35,1
2 ADA CALVO SEIJO C.P. BUXAINA 27,0
3 MARTA BLANCO DOMÍNGUEZ C.P. RIBEIRA 25,6
Alevín masculino
1LOIS RIVAS RODRIGUEZ PATÍN AXEL 20,5
2 RAUL SÁNCHEZ PAZOS C.D. PATÍN BERENGUELA 19,9
3 ORIEL RIVAS PAZOS C.P. COMPOSTELA 14,7
Alevín feminino
1 OLIVIA REY PEREZ C.P. OLEIROS 48,8
2 ALICIA LARIÑO IGLESIAS C.P.A. OMEGA 35,5
3 ALBA GONZÁLEZ GARCÍA C.P. BUXAINA 28,6
Infantil masculino
1 UNAI CEREIJO GARCÍA C.P.A. MAXIA 51,9
2 JORGE SANMARTÍN VILLANUEVA C.P. SARELA 24,2
3 ADRIAN BLANCO DOMÍNGUEZ C.P. RIBEIRA 12,4
Infantil feminino
1 ANTÍA LOURIDO VILLASENÍN C.P.A. ÁGORA 32,4
2 YANIRA GOMEZ CASTAÑO C.P.A. ÁGORA 31,0
3 LUCÍA DEUS RECOUSO C.P. GALIA 29,9
Cadete masculino
1 DIEGO IÑIGUEZ LODEIRO PATÍN AXEL 23,7
2 JORGE NOYA AGEITOS C.P. RIBEIRA 18,6
3 RODRIGO VIDAL CEREIJO C.P. COMPOSTELA 18,3
Cadete feminino
1 MARÍA GRELA AMOR C.P.A. MAXIA 44,8
2 PAULA REY PÉREZ C.P. OLEIROS 40,9
3 SORAYA SANTOS GIL C.P.A. MAXIA 31,8
Xuvenil masculino
1 LUCAS YAÑEZ PÉREZ C.P. OLEIROS 37,5
Xuvenil feminino
1 LARA REBOREDO FRANQUEIRA C.P. GALIA 20,4
2 ALBA DIEGUEZ VEIRAS C.P. GALIA 19,6
3 ANTÍA VIZCAYA SANLUIS C.P.A. BRIÓN 15,8
Junior masculino
1 ALEJANDRO REDONDO MARTÍNEZ A.D. LICEO LA PAZ 12,2
2 BORJA VARELA RIVEIRO C.P. COMPOSTELA 8,4
Junior feminino
1 MATILDE NEIRA RIVERA C.P.A. MAXIA 20,8
2 ICIAR SANTOS GIL C.P.A. MAXIA 16,4
3 LUCÍA DA PENA GARCÍA C.P.A. MAXIA 14,8
Senior masculino
1 ÁLVARO SUÁREZ MÉNDEZ C.P.A. MAXIA 27,6
Senior feminino
1 ISIS BASANTA IGLESIAS C.P.A. MAXIA 25,8
2 NOELIA RODRÍGUEZ RAMOS C.P.A. MAXIA 23,6
3 ANDREA LÓPEZ RODRÍGUEZ C.P.A. MAXIA 19,0
Os resultados en Pontevedra foron:
Benxamín feminino Pontevedra
1 ELIA PIRES PÉREZ VALLADARES 27.5
2 NAIA BUJÁN GONZÁLEZ AREALONGA CHAPELA 24.2
3 CAYETANA PÉREZ FERNÁNDEZ P. PORRIÑO 20.8
Benxamín feminino Ourense
1 SARA GONZÁLEZ CARNEIRO AEHDE 20.9
Alevín masculino Pontevedra
1 JUAN RODRIGO COSTAS IBARRA CPA GONDOMAR 32.4
Alevín feminino Pontevedra
1 MARÍA MIRANDA GARCÍA CONDADO SALVATERRA 33.6
2 MARÍA MOLDES LUSTRES CPA GONDOMAR 32.4
3 RUTH GONZÁLEZ ALONSO CONDADO SALVATERRA 31.9
Infantil masculino Pontevedra
JOEL RIBEIRO DIAZ CPA GONDOMAR 51
Infantil feminino Pontevedra
1 LOLA ÁLVAREZ ROMERO CPA GONDOMAR 39.1
2 ANDREA NÚÑEZ BORRAGEIROS CARPA VIQUEIRA 35.8
3 MARTA GOYANES SANGIAO CPA GONDOMAR 32.2
Cadete feminino Pontevedra
1 SOFÍA COSTAS IBARRA CPA GONDOMAR 32.4
2 LUCÍA ESPIÑEIRA VILLAR CORUXO 28.6
3 DUBRA OUTEIRO VEIGA CONDADO SALVATERRA 25.8
Cadete feminino Ourense
NEREA RODRÍGUEZ FERNÁNDEZ OURELA 14.7
Xuvenil masculino Pontevedra
MANUEL ESTÉVEZ RODRÍGUEZ CPA GONDOMAR 27.3
Xuvenil feminino Pontevedra
1 LEYRE DELGADO HERNÁNDEZ VALLADARES 24.1
2 SHEILA NÚÑEZ BORRAGEIROS CARPA VIQUEIRA 20.7
3 LUCÍA SOTO GROBA CONDADO SALVATERRA 17.8
Junior masculino Pontevedra
1 XOSÉ ANDRÉS CRUZ ALONSO CARPA VIQUEIRA 20.6
2 ALBINO ESTÉVEZ PÉREZ COVELO 18.3
Junior feminino Pontevedra
1 ANAHI ÁLVAREZ GUERNER VALLADARES 24.9
2 LUCÍA ALGARRA RODRÍGUEZ CASTRELOS 19.2
3 RAQUEL MARTÍNEZ PASCUAL CORUXO 17.7
Senior feminino Pontevedra
IRLANDA LLOVES FERNÁNDEZ VALLADARES 16.1